Штрафи за виїзд на «зустрічку» і перетин подвійної суцільної можуть збільшити в 10 разів

12
09.17

Збільшення штрафів за виїзд на зустрічну смугу і перетин подвійної лінії до 4250 грн або до 8500 грн. З позбавленням права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до року за повторне протягом року таке порушення або якщо порушення призвело до утворення аварійної обстановки. Про це йдеться в петиції «Збільшення штрафів за виїзд на зустрічну смугу і перетин подвійної лінії для підвищення безпеки на дорогах», зареєстрованої на сайті Верховної ради 6 вересня 2017 року. Автор петиції - директор організації MotoHelp Дмитро Буренин.
«Виїзд автотранспорту на зустрічну смугу для обгону або для розвороту в непередбачуваному для цього місці - одна з найпоширеніших причин аварій з фатальними або важкими наслідками.
Обгін - один з найбільш частих маневрів. Він несе підвищений ризик, оскільки пов'язаний зі збільшенням швидкості і обмеженою видимістю. Порушення правил обгону входить в сім основних причин аварій на дорогах.
Розворот в недозволеному для цього місці не тільки створює аварійну ситуацію. Ця дія, яке неможливо передбачити і спрогнозувати, а значить, і уникнути іншим учасникам дорожнього руху.
Нинішній розмір штрафів, визначений статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є невиправдано низьким. Зокрема, стаття 122 КпАП передбачає відповідальність за недотримання правил обгону у вигляді накладення штрафу в розмірі 425 грн або 850 грн. Такі покарання не забезпечують дотримання водіями вимог ПДР і викликають зростання кількості ДТП. Так в 2016 році кількість зіткнень збільшилася на 43,9% »- йдеться тексті петиції.http://protokol.com.ua/ua/shtrafi_za_viezd_na_vstrechku_i_peresechenie_dvoynoy_sploshnoy_mogut_uvelichit_v_10_raz/